Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – aranżacja działa cuda

Na polskim rynku pojawiła się innowacyjna propozycja – tak zwany home staging, czyli profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Moda na dokonywanie metamorfozy wnętrza krótko przed wystawieniem na sprzedaż przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Przyjrzyjmy się w takim razie, w jaki sposób odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni pomieszczeń zwiększa szanse powodzenia finalizacji umowy.

Gwarancja skuteczności – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży przede wszystkim opiera się na pozbyciu się zagracających elementów i posprzątaniu wnętrza. Home staging obejmuje zwłaszcza drobne remonty, np. pomalowanie ścian, wygładzenie ich struktury, położenie ciekawej tapety. Tak przyszykowana nieruchomość jest gotowa do sesji fotograficznej na potrzeby sprzedaży. Chodzi tu o podkreślenie piękna mieszkania, co dość często jest niewidoczne, jeśli właściciele nie posiadają zmysłu do urządzania pomieszczeń. Badania udowadniają, że home staging znacząco podnosi szansę uzyskania chętnych do obejrzenia mieszkania, jak również pomyślnego zakończenia transakcji.

Profesjonalna fotografia i eleganckie wnętrze, czyli przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Nie zapominajmy również o fakcie, że za nowocześnie wyglądającą nieruchomość mamy możliwość wynegocjować o wiele korzystniejszą kwotę – nawet o 10procent. Warto poszukać fachowego home stagera, który kompleksowo urządzi mieszkanie przed transakcją. Oprócz znakomitego gustu, ma on również wiedzę z zakresu wykonywania świetnych zdjęć, co pozwoli na podkreślenie zalet naszego mieszkania.