Podróż samolotem? Auto zostaw na parkingu długoterminowym

Przelot samolotem startującym z innego lotniska może być przyczyną pewnych problemów. Najistotniejszym jest na pewno kwestia dotarcia na lotnisko. Jeżeli wszak nie dotarliśmy do odpowiednich kursów autobusowych, zwykle jesteśmy zmuszeni dotrzeć na lotnisko swoim autem. Związane jest to jednak z koniecznością zostawienia auta we właściwym miejscu – takim, w którym nie będziemy obawiać się kar finansowych lub złodziei. W takich przypadkach trafionym wyjściem okaże się z pewnością wynajęcie miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym zatem opiera się taka usługa? Czego stawiając na nią powinniśmy oczekiwać?

Zamówienie stanowiska na parkingu długoterminowym

Reguły korzystania z tej usługi są banalnie proste – stanowisko na parkingu możemy zazwyczaj zamówić przez internet. W oknie w serwisie firmy wystarczy zaznaczyć odpowiedni termin, a następnie wykonać przelew. Po dotarciu do miejscowości z lotniskiem stanowisko będzie już przygotowane, a w większości sytuacji firma zapewni nam też transport do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie jest związany ze sporymi wydatkami – doba postoju to wszak wydatek kilkunastu złotych, jednak należy zauważyć, że ceny będą tym mniejsze, im dłuższa będzie nasza podróż.

Dlaczego powinieneś wybrać parking długoterminowy?

Najistotniejszym z plusów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym będzie to, iż są to obiekty strzeżone – nie powinniśmy zatem martwić się bezpieczeństwem stojącego samochodu, gdyż ten zresztą będzie wtedy dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj oferują też wiele usług opcjonalnych, które na pewno ułatwią nam organizację podróży – między innymi wspomniany przed chwilą transport lub opcję załadowania akumulatora po długim postoju i dopompowania opon. Przed wylotem zazwyczaj mamy też sposobność zważenia bagażu i tym samym ustrzeżenia się większych kosztów.