Opieka nad psem na czas wyjazdu – czy warto?

Wyjazdy służbowe, podróże samolotem lub dalekobieżnym autobusem czy pobyt w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia czworonogowi opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą oddać swojego pupila pod opiekę przyjaciół lub krewnych. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług opiekuna dla psa – takie firmy funkcjonują nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, ale także w mniejszych miejscowościach.

Opiekun dla psa – najlepsze rozwiązanie

W hotelu dla zwierząt nasz pies ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno ucieszy fakt, że nad zwierzakiem cały czas czuwa opiekunka dla psa, która dba nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając zabawę i czułość. Pies ma również do dyspozycji własny kojec, co niweluje stres związany z rozłąką z właścicielem. Hotel oferuje wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego codzienną, ulubioną karmę. Dzięki temu unikniemy stresu i problemów żołądkowych związanych ze zmianą diety.

Opieka nad psami – jak przyszykować czworonoga?

Karma nie jest jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać powierzając swoje zwierzę opiekunce dla psa. Czworonóg musi mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest odrobaczony i zaszczepiony. Konieczna jest też ochrona przed kleszczami i pchłami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kojcu lub innym elemencie posłania psa, zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany oraz smyczy.