Niepowtarzalne filmy z drona

Z początku służyły wyłącznie w armii, gdzie zresztą są stosowane również aktualnie. Dość prędko jednak drony docenili także pozostali klienci. Trafiły do biur inżynierów, kartografów czy strażaków. Trochę później drony zdecydowali się wykorzystywać także fotografowie i kamerzyści – maszyny te pozwoliły na osiągnięcie niepowtarzalnych ujęć bez potrzeby wypożyczania samolotu. Wraz z obniżeniem kosztów ich kupna, dronami zaciekawili się także inni – teraz są bowiem chętnie wybieranymi upominkami, zaś najprostsze modele można nabyć nawet za niewielkie kwoty. Przez specjalistów najczęściej są rzecz jasna używane do kręcenia filmów i robienia fotografii. Dlaczego filmowcy tak często je stosują?

Zalety filmów z lotu ptaka

Najważniejszym atutem filmów z powietrza, jak już nadmieniliśmy, okazuje się opcja nagrania niezwykłych kadrów bez drogiego wszak wynajmu samolotu. Dlatego filmy z powietrza chętnie nagrywają studia parające się wykonywaniem audycji telewizyjnych. Filmy z lotu ptaka są również często używane w klipach promocyjnych – szczególnie, jeśli powinny reklamować miasto. Coraz częściej na filmy z drona decydują się także pary młode, bo dzięki tej technice zyskują niepowtarzalne filmy uwieczniające tę uroczystość. Oczywiście jeśli znajdą odpowiedniego specjalistę.

Filmy z lotu ptaka – ceny

Za taką pomoc należy rzecz jasna zapłacić. Jaką sumę? Jest to zależne od różnych czynników – na przykład: skomplikowanie projektu, to, czy wymagamy także montażu i miejscowości, w którym ma zostać wykonana usługa. Musimy wiedzieć, iż koszt jest uzależniony od ilości lotów dziennie i liczby wykonanych zdjęć, ale w różnych niestandardowych sytuacjach wydatki mogą się zwiększyć. Koszty filmów z powietrza zależne są również od rodzaju urządzenia – tańsze okaże się wynajęcie drona czterosilnikowego uzbrojonego w obiektyw FullHD, a kosztowniejsze drona nagrywającego filmy w jakości 4K.