Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

więcej o biurze rachunkowym na brabis.pl

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią sumiennie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Mocne strony korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom od finansów, zyskamy pewność, że skutkiem ewentualnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto również nadmienić o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo kwestii można uzgodnić z księgowym używając poczty elektronicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się jedynie cenami usług – podejrzanie niskie koszty usług najczęściej oznaczają ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci posiadają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]