Lepsza księgowa na etacie czy zewnętrzne usługi księgowe

Wiele zewnętrznych biur rachunkowych proponuje usługi księgowe, które są niezwykle przydatne dla Polaków dopiero co otwierających pierwszą działalność gospodarczą. Prześledźmy więc czy taka pomoc jest opłacalna.

Dlaczego zainwestować w usługi księgowe?

Wynajęcie usług księgowych jest o wiele lepsze niż wynajęcie księgowego na stałe. Koszty zatrudnienia pracownika są w Polsce horrendalne, nic dziwnego, że ewidentnie bardziej dochodowe jest wynajęcie zewnętrznych firm, które zewidencjonują nasze usługi księgowe. Biura rachunkowe zapewniają księgowanie rachunków, prowadzenie książki przychodów, sprawdzanie kosztów, jak również wyliczanie wypłat i urlopów dla pracowników. Postawmy na fachową pomoc, jeżeli zależy nam na rozwoju naszej raczkującej firmy. Na pierwszym etapie rozwoju firmy rozliczanie wszystkich faktur może okazać się zbyt trudne, a lepiej unikać długów w ZUS-ie czy Urzędzie Skarbowym.

Ile wynoszą opłaty za usługi księgowe

Przeglądając propozycje rozmaitych biur prowadzących usługi księgowe (w Krakowie, Tarnowie, Dębicy, czy Wieliczce), spostrzegamy, że często ogólny koszt zależy od liczby rachunków w miesiącu, formy rozliczania należności oraz kilku podobnych kryteriów. Opłaty za całościową usługę zwykle nie są horrendalne. Ponadto, firma zamawiające kompleksową usługi może nawet liczyć na atrakcyjne rabaty.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe Rewident
ul. Złocieniowa 35/7
30-798 Kraków

Mob.: +48 793 19 00 19
E-mail: [email protected]