Księgowość w biurze rachunkowym – czy warto zlecać?

Kontakty z US potrafią dla części przedsiębiorców okazać się powodem dużych problemów. By uporać się z tym bez ryzyka dotkliwych przecież kar finansowych, potrzebne są profesjonalne umiejętności – a tych nie ma wielu przedsiębiorców. Jeśli zatem niedużo wiemy o sprawach fiskalnych, trafionym pomysłem okaże się powierzenie ich specjalistom. Duże firmy zwykle zatrudniają swoich księgowych, ale to rozwiązanie bywa zbyt kosztowne dla niewielkich firm. Ich szefowie słusznie postąpią zawiązując współpracę z dobrym biurem księgowym. Jak jednak znaleźć biuro oferujące najlepsze usługi księgowe? O czym powinniśmy pamiętać, by uniknąć przykrych niespodzianek?

Usługi księgowe dla firm

Usługi księgowe świadczone przez dobre biura rachunkowe gwarantują bezproblemowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa na wszystkich płaszczyznach. Za ich sprawą bez obaw rozliczymy się z zatrudnionymi, bez błędów obliczając wypracowane przez nich wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak wspomnieliśmy na początku, unikniemy również problemów z urzędem skarbowym i możliwych sankcji finansowych. Dobrze też zaznaczyć, że usługi profesjonalnych firm pozwalają również na bezproblemowe korzystanie z unijnych dotacji – między innymi dla firm zatrudniających niepełnosprawnych.

Jak znaleźć odpowiednie usługi księgowe?

Opisane zyski staną się niestety naszym udziałem tylko wtedy, kiedy wybierzemy właściwe biuro księgowe. Jak sobie z tym poradzić? Najwięcej powie nam na ten temat fakt, czy wybrane biuro ma certyfikat przyznany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, iż świadczone przez nie usługi za każdym razem będą wysokiej jakości. Dobrze też wybrać usługi księgowe tych firm, które wykupiły ubezpieczeniem OC – w razie błędów możliwe kary zostaną opłacone z otrzymanych dzięki temu funduszy.

Nasza lokalizacja:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]