Jakie działania obejmuje profesjonalne doradztwo personalne?

Szukasz szczegółowych informacji o doradztwie personalnym Kraków? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na janklusak.pl

Część działań zaplanowanych przez dział HR może wyjść poza możliwości danego przedsiębiorstwa. Problem staje się niezwykle istotny, kiedy podjęty projekt zahacza o zagadnienie nieznane wcześniej pracownikom i zakłada mnóstwo niewiadomych. Zasadniczy dla skuteczności przeprowadzenia danego procesu jest poziom zaawansowania zamierzenia i, rzecz jasna, wiedza niezbędna do jego sfinalizowania. W związku z tym w szeregu sytuacji potrzebne staje się wsparcie niezależnych ekspertów, którzy, w zależności od zapotrzebowania, mogą świadczyć doradztwo na wyznaczonych etapach projektu lub wziąć na siebie kierowanie całością. Kiedy firmy powinny skorzystać z usług doradztwa HR?

Doradztwo personalne – kierowanie przeprowadzeniem całego projektu lub jego częścią

Na pomoc oferowaną w ramach doradztwa HR, podmioty decydują się w przeróżnych okolicznościach. Jednym z głównych aspektów takiej współpracy jest badanie poziomu satysfakcji zatrudnionych. By jego wyniki były wiarygodnei przydatne przy opracowywaniu strategii, potrzebne jest użycie stosownych procedur pozyskania informacji oraz ich trafna interpretacja. Oprócz tego przedsiębiorstwa częstokroć zatrudniają doradcy personalnego, żeby zlecić mu realizację różnego typu audytów – najczęściej dotyczących komunikacji wewnętrznej. Jak wcześniej wspomnieliśmy, funkcja konsultanta HR w całym procesie może być wieloraka. Niekiedy ma on rolę project managera, zarządzającego całym procesem, w innych przypadkach natomiast jest tylko konsultantem merytorycznym, zapewniającym kompleksowa pomoc w przypadku ewentualnych trudności.

Doradztwo HR – jak zatrudnić najlepszego konsultanta?

Powodzenie strategii rozpoczynanych we współpracy z konsultantem HR w głównym stopniu zależy od tego, jakie kompetencje posiada wybrany przez przedsiębiorstwo ekspert. Przy zatrudnieniu doradcy HR powinno się przyjrzeć się w szczególności jego doświadczeniu. Warto sprawdzić to, z jakimi jednostkami dotychczas współpracował i, co najważniejsze, jakie zadania tam przeprowadzał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]