Jakich zadań podejmuje się biuro rachunkowe?

Prowadzenie swojej firmy to odpowiedzialne zadanie , które wymaga uwzględnienia wielu detali. Przeoczenie któregokolwiek z nich mogłoby skończyć się wielkimi reperkusjami. Wśród tych bardzo ważnych wymienić należy księgowość, zatem szereg przedsiębiorstw stawia na stworzenie specjalistycznego wydziału księgowego. Tymczasem zdecydowanie tańszym wyjściem okazuje się być skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego obecnie nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Jakiego rodzaju usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące dzisiaj w Polsce posiadają wyjątkowo szerokim wachlarzem usług. Są w stanie podjąć się prowadzenia zarówno księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę płacową oraz kadrową. Są w stanie podjąć się reprezentowania przedsiębiorstwa przed GUS, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz US. Sporządzają różnorodne sprawozdania budżetowe i prowadzą porady księgowe. W ich ofertę wchodzi też rejestracja spółek oraz ich likwidacja. Wiele biur rachunkowych powiększa znacznie swoją ofertę, na przykład poprzez przygotowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dla firm podejmujących decyzję o zatrudnieniu niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się zlecić księgowość biurom rachunkowych?

Otwieranie w przedsiębiorstwie wydziału księgowego nie jest rozwiązaniem korzystnym. O wiele lepiej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, tj. właśnie do biur rachunkowych. Jest to wyjątkowo rekomendowane w przypadku niedużych firm, stowarzyszeń czy fundacji, gdyż jest to o wiele bardziej opłacalne wyjście, a ponad to przenosi odpowiedzialność na firmę z zewnątrz. Obecnie odszukanie dobrego biura rachunkowego wykonującego usługi na najwyższym poziomie nie jest problemem.

Nasza lokalizacja:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]