Jak wykonuje się badanie kamerą termowizyjną?

Miesiące od września do marca to czas, kiedy chcemy cieszyć się komfortem termicznym w mieszkaniu. Masz w planach termomodernizację budynku? A może zależy Ci na sprawdzeniu jakości wykonanych już robót? Zdecyduj się na badanie kamerą termowizyjną. Po co przeprowadza się takie badanie?

Badanie termowizyjne budynku – ciesz się komfortem cieplnym w mieszkaniu

Dobre ocieplenie budynku pozwala zredukować utratę ciepła i znacząco zmniejszyć wydatki związane z ogrzewaniem lokalu. Twój budynek jest ocieplony i chcesz sprawdzić czy roboty zostały wykonane prawidłowo? Najczęściej straty ciepła wynikają z niewłaściwej izolacji fundamentów. Znakomitym sposobem na wychwycenie wad w izolacji termicznej jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego miesiące od października do marca są optymalnym czasem na wykonanie diagnostyki termowizyjnej? Analizę będzie można przeprowadzić tylko wtedy, gdy różnica między temperaturą na zewnątrz, a temperaturą w budynku będzie wynosić powyżej piętnaście st. C. Dzięki temu można dokładnie ustalić problemy ze szczelnością budynku i mostki cieplne.

Badanie termowizyjne budynku – bez ingerencji w konstrukcję nieruchomości

Z jakiego powodu diagnostyka termowizyjna stała się tak popularna? Nieprawidłowo przeprowadzona termomodernizacja zazwyczaj skutkuje pojawieniem się grzyba w pomieszczeniach. Diagnostyka termowizyjna przeprowadzana jest bez jakiejkolwiek szkodliwej ingerencji w strukturę nieruchomości. Dzięki temu badanie kamerą termowizyjną jest zupełnie bezpieczne dla badanego obiektu. Rezultaty widoczne są na specjalnym wykresie, a newralgiczne miejsca zaznaczone na granatowo. Interpretacja wyników wymaga dużej wiedzy specjalistycznej, dlatego diagnostyką termowizyjną zajmują się profesjonaliści. Sprawdź czy Twój dom jest gotowy na nadejście mrozów i zaufaj innowacyjnym metodom diagnostycznym, które wskażą najsłabsze punkty nieruchomości.