Catering świąteczny – Wigilia firmowa na najwyższym poziomie

Jeśli potrzebujesz zamówić catering świąteczny, zajrzyj na lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Ostatni miesiąc roku to okres, który spędza się najczęściej z bliskimi, ale spotkania świąteczne odbywają się także w firmach. Nieraz załoga firmy aranżuje je swoimi siłami, osobiście przygotowując bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w dużych zakładach pracy ten schemat działania się nie sprawdza. Aby zatem ułatwić sobie zadanie planowania firmowych spotkań wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co powinno się zamówić na wigilijny stół?

Niewątpliwie na wigilijnym stole musi znaleźć się jak najwięcej typowych świątecznych przysmaków. To głównie dania rybne, np. chrupki filet z karpia czy też pstrąga, jak również staropolskie zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa grzybowa. Nie powinno brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które z reguły serwowane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, przykładowo bez sałatki jarzynowej bądź ryby po grecku. Warto również zadbać o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy puszysty sernik, kutię z rodzynkami albo makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Organizację bożonarodzeniowego obiadu w firmie warto zacząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć termin spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to dokładne oszacowanie prognozowanej liczby uczestników imprezy, a w efekcie ułatwi zamówienie odpowiednią ilość porcji. Zalecamy skonsultować z pracownikami menu i wespół wybrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Istotne jest także to, aby ustalić czy któryś z pracowników cierpi na uczulenie, przykładowo na orzechy, które używane są w ciastach, lub są w załodze firmy osoby, które nie spożywają ryb i mięsa. Dla takich osób trzeba zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne akceptują zlecenia przez większość grudnia, lecz nie zalecamy robić tego w ostatniej chwili.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]