Salon paneli drewnianych

panele podłogowe »

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie proste i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o oddzieleniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – trzeba poczekać czterdzieści osiem godzin, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z rogu pokoju. Przed ich położeniem, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków cieplnych w domu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]