Rolety rzymskie – sposób na oryginalne mieszkanie

Stopniowo odchodzimy od tradycyjnych zasłon. W ich miejsce zakładamy najróżniejsze przysłony okienne takie jak żaluzje oraz rolety rzymskie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo takie produkty okazują się nie tylko bardziej komfortowe, ale też lepiej chronią przed światłem. Czemu oprócz tego warto wybrać rolety rzymskie? Jakie posiadają atuty? Co należy wiedzieć o nich przed zakupem?

Z jakich materiałów wykonuje się rolety rzymskie?

Na rynku znajdziemy wiele rozmaitych rolet rzymskich. Są wśród nich modele wykonane z bibuły czy bawełny, a także rolety z aksamitu. Część firm oferuje też produkcję rolet rzymskich z materiałów wskazanych przez klienta – pozwala to na dopasowanie ich do wystroju danego mieszkania. Dla osób ceniących oryginalne rozwiązania trafionym krokiem będzie kupno rolet rzymskich wykonanych z tkanin niepalnych czy niebanalnych tworzyw sztucznych.

Przykłady użycia rolet rzymskich

Mnogość wzorów rolet rzymskich sprawia, iż z łatwością wyszukamy te, które będą świetnie prezentować się zarówno w innowacyjnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych mieszkaniach. Poszczególne rolety wyróżniają się wśród innych także systemem sterowania – większość ma tradycyjny łańcuszek, rzadziej spotkać można zaś rolety rzymskie wyposażone w nowoczesny zdalnie kierowany silnik na prąd. Rolety rzymskie mogą być też wzmocnione dodatkową warstwą tkaniny, co świetnie chroni dom przed słońcem.