Podłoga drewniana

więcej o drewnianych podłogach »

Podłoga drewniana to doskonała, naturalna aranżacja w domu. W kształtowaniu klimatu wnętrza nie ma spraw ważniejszych i mniej ważnych. Wygląd podłogi jest tak samo istotny, jak chociażby kolorystyka ścian. Podłogi drewniane są wciąż niezastąpione w tej kwestii.

Co decyduje o tak dużej popularności podłóg drewnianych?

Duża uniwersalność zastosowania i trwałość sprawia, że podłogi drewniane cieszą się dużym powodzeniem od wielu lat. Dzięki temu, że są one całkowicie naturalne, komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Podłogi drewniane są cieplejsze od powierzchni pokrytych panelami i w pewnym stopniu wyciszają odgłos kroków. Ponadto różnorodność gatunków drewna pod względem jego kurczliwości,czy barwy czynią z drewna materiał unikalny.

Rodzaj pomieszczenia a gatunek podłóg drewnianych

Podłoga drewniana z drewna litego jest inwestycją na lata. Lite drewno jest ciepłe i dekoracyjne. Posiada udowodnione właściwości antybakteryjne. Dokonując wyboru drewna na drewnianą podłogę, należy trzeba go dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym będzie układane. Specjalne gatunki mogą być stosowane również w łazience. Muszą być tylko olejowane, gdyż olej wnikając w pory drewna, dodatkowo chroni je przed wnikaniem wilgoci. Grab i jesion to twarde, odporne na uszkodzenia gatunki, co jest ważne w pomieszczeniach otwartych.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]