Plisy – styl i wygoda

Coraz chętniej rezygnujemy z normalnych zasłonek, wybierając inne, nietypowe akcesoria na okna, takie jak plisy czy rolety. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo ich atuty nie kończą się na ciekawym designie – są wszak wygodne oraz wytrzymałe, a właściciele zasłon zwrócą też uwagę na to, iż nie musimy ich prać. Plisy możemy kupić w rozmaitych wersjach, przez co każdy znajdzie coś dla siebie. Jak więc je kupować? Co sprawdzić, żeby wybór okazał się dobry?

Plisy – co jest ważne?

Jak łatwo się domyślić, przy wyborze plis w szczególności warto sprawdzić ich rozmiar. Muszą być w stu procentach dostosowane do kształtu danego okna, co na szczęście nie sprawi nam większych problemów. W sklepach dostępne są różne rozmiary oraz kształty plis, dzięki czemu dopasujemy je nawet do nietypowych okien. Nie zapominajmy też, iż na poddasze należy wybierać plisy z grubszej tkaniny. Umożliwi nam na uchronienie tego miejsca przed dużym nagrzaniem.

Co poza plisami?

Plisy to nie ostatnie przysłony na okna, które obecnie dostępne są na rynku. Zwolennicy oryginalnych pomysłów powinni zwrócić także uwagę na inne, równie interesujące produkty. Godne uwagi są poza tym rolety rzymskie, które przywodzą na myśl plisy. Doskonale chronią przed słońcem i nachalnymi spojrzeniami, będąc przy tym idealną dekoracją danego mieszkania. Chociaż w krajowych sklepach znajdziemy je od niedawna, szybko zdobyły sporo miłośników.