Zabiegi mikrodermabrazji

Obecnie salony kosmetyczne i drogerie oferują wiele produktów i usług, których zadaniem jest zapewnić kobietom pomoc w staraniach o zdrową i piękną cerę. Przykładem niezwykle skutecznego i popularnego zabiegu oczyszczającego skórę jest mikrodermabrazja.

Dlaczego warto stosować mikrodermabrazję?

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne jest regularne i dokładnie oczyszczanie skóry twarzy. Działanie mikrodermabrazji opiera się na mechanicznym złuszczaniu naskórka przez dokładny strumień mikrokryształków. Tak gruntowne oczyszczanie cery jest polecane szczególnie osobom cierpiącym na trądzik, łojotok, zmagającym się z przebarwieniami. Mikrodermabrazja sprzyja też spłycaniu zmarszczek, odżywia skórę twarzy i pobudza jej krążenie.

Typy mikrodermabrazji

Jeżeli dobrze znasz swoją cerę i jej potrzeby, na pewno wybierzesz najlepszy dla Ciebie zabieg. Wyróżnia się bowiem trzy typy mikrodermabrazji. Korundową – najbardziej inwazyjną – polecaną osobom walczącym z dużym trądzikiem lub przebarwieniami. Diamentową – najodpowiedniejszą dla osób, które posiadają wrażliwą i alergiczną cerę oraz tlenową – oczyszcza ona skórę za pomocą tlenu i soli fizjologicznej, zapewniając jej głębokie odżywienie.