Mezoterapia igłowa

Problemy ze starzeniem się skóry, wypadającymi włosami, bliznami i cellulitem lub uciążliwymi rozstępami nie zawsze da się rozwiązać przy pomocy kosmetyków lub leków. Są to jednak trudne przypadłości, które mogą być zniwelowane. Wszystkie wyjątkowo skomplikowane problemy można rozwiązać za pomocą mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa jest stosowana do rewitalizacji skóry wymagającej regeneracji. Aby przeprowadzić zabieg, trzeba odpowiednio przygotować koktajle substancji aktywnych. Aplikuje się je bezpośrednio w skórę za pomocą cienkiej igły, dzięki czemu nie wnikają one do układu krążenia, ale działają miejscowo, stymulując metabolizm komórek. Co ważne, mezoterapia igłowa jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem, tym samym zyskując na popularności.

Mezoterapia igłowa – dla kogo?

Często kobiety zastanawiają się, czy mogą i powinny poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej. Biorąc pod uwagę jego bezpieczeństwo i wysoką skuteczność, poleca się go przy wielu zróżnicowanych dolegliwościach. Mezoterapia igłowa potrafi w wyraźny sposób zneutralizować łysienie, pomaga również w stymulacji porostu włosów. Dzięki niej można usunąć też cellulit, rozstępy lub blizny potrądzikowe. Co więcej, spłyca zmarszczki i zauważalnie wpływa na jędrność skóry. Zabieg mezoterapii igłowej można również stosować profilaktycznie, kiedy skóra zacznie wyglądać starzej.