Marzy Ci się idealny uśmiech? Wypróbuj wybielanie zębów

Każdy pragnie posiadać piękne oraz białe zęby. Jednak wypijanie dużych ilości kawy, herbaty, czerwonego wina oraz palenie papierosów sprawia, że zęby zatracają swój perfekcyjny kolor. Na szczęście w dzisiejszych czasach można bez trudu rozwiązać ten problem. By znowu radować się lśniącym uśmiechem, wystarczy zdecydować się na wybielanie zębów.

Wybielanie zębów – na czym polega zabieg?

Wybielanie zębów jest procedurą w stu procentach bezbolesną. Oznacza to, że decydując się na wybielanie zębów nie powinno obawiać się niewielkich choćby dolegliwości bólowych. Jednak należy pamiętać, że wybielanie przynosi efekty jedynie w przypadku zębów naturalnych. Nie wybiela się koron, które z upływem czasu też mogą się odbarwiać. Na chwilę obecną największą popularnością cieszy się wybielanie zębów z zastosowaniem lampy BEYOND. Wybielanie rozpoczyna się od skrupulatnego przeglądu stanu jamy ustnej. W następnej kolejności stomatolog za pomocą specjalnego szablonu ustala, jaką barwę posiadają zęby przed wybieleniem, a potem nakłada żel o działaniu wybielającym. Możliwe jest też naniesienie żelu na dowolny ząb wymagający wybielenia. Żel, sprawia, że zęby odzyskują ładny kolor, aktywuje się na skutek działania wiązki światła , które jest emitowane przez lampę. Dokładnie przechodzi przez szkliwo, przedostając się aż do zębiny. Dzięki temu eliminuje wszystkie odbarwienia. Na rezultaty nie trzeba długo czekać – można je bowiem zauważyć już po trzech sesjach, z których każda trwa ok. dziesięciu minut.

Wybielanie zębów – nie tylko lampa BEYOND

Rzecz jasna wybielanie za pomocą światła nie jest jedynym sposobem umożliwiającym uzyskanie pięknych zębów. Wykorzystywane są też dzisiaj profesjonalne szyny wybielające. Wybielanie można wykonać też za pomocą lamp LED. Zabiegi wybielania zębów są zupełnie bezpieczne – nie trzeba bać się, że w efekcie ich przeprowadzenia pogorszeniu ulegnie kondycja zębów. Za sprawą wybielania cieszyć się można zębami o doskonałej barwie.