Makijaż permanentny – sposób na idealny wygląd na co dzień

Makijaż permanentny to mało inwazyjny zabieg kosmetyczny, podczas którego wprowadza się pod skórę barwniki roślinne. W praktyce jest to technika przypominająca tatuaż. Różni się od niego przede wszystkim wykorzystywanymi pigmentami oraz głębokością ich wstrzyknięcia.

Makijaż permanentny – na czym polega

Najpopularniejszy jest makijaż permanentny ust, brwi i oczu. To zabieg, którego rezultaty utrzymują się przez dłuższy czas i mają one duży wpływ na to, jak wygląda nasza twarz. Z tego powodu makijaż permanentny to przeważnie jedynie delikatna korekta naszego wyglądu. Jeśli chodzi o makijaż oczu, kobiety decydują się najczęściej na kreski na górnych oraz dolnych powiekach. Zabieg na brwiach polega na podkreśleniu kształtu i uzupełnieniu brwi. W zabiegu na ustach podkreśla się ich zarys i lekko się je powiększa, chociaż niektóre kobiety decydują się również na wypełnienie całej powierzchni ust barwnikiem.

Sprawdź czy możesz zrobić sobie makijaż permanentny

Ze względu na długotrwałe efekty makijażu permanentnego i jego wysokie koszty, należy porządnie się zastanowić przed podjęciem decyzji. Najważniejsze, żebyśmy upewnili się, czy nie jesteśmy w grupie osób, u których zabieg ten nie jest zalecany. Są to przede wszystkim diabetycy, kobiety w ciąży, jak również osoby z infekcjami. Oprócz tego na makijażu permanentnym nie powinniśmy oszczędzać. Zdecydujmy się na kosmetyczkę z doświadczeniem, rzetelną i dbającą o higienę pracy. Pamiętajmy o tym, że jest to jednak zabieg, który może wpłynąć nie tylko na nasz wygląd, ale także na stan naszego zdrowia.

Nasza lokalizacja:
Katleja Day Spa
ul. Grzegórzecka 73A/LU7
31-559 Kraków

Mob.: 606 876 166
E-mail: [email protected]