Depilacja laserowa ciała

Usunięcie niechcianego owłosienia potrafi stać się bardo trudnym zadaniem. Tradycyjne metody dają wprawdzie widoczne skutki, ale owłosienie odrasta nawet po niecałym tygodniu. Problem jest naprawdę istotny latem, kiedy spod krótkich sukienek łatwo zauważyć wszelkie mankamenty. Jak sobie z nim poradzić? Najlepiej zrobimy wybierając depilację laserową. Czemu opłaca się postawić na tę technikę?

Skąd bierze się skuteczność depilacji laserowej

Skuteczność depilacji laserowej polega na działaniu, jakie snop lasera ma na mieszki włosowe. Reaguje z zawartą w nich melaniną, przez co cebulki są skutecznie uszkadzane. Depilacja laserowa musi być robiona przez osobę z odpowiednimi umiejętnościami, bo jej skuteczność zależy od odpowiedniego doboru siły lasera.

Zalety depilacji laserowej

Rezultaty depilacji laserowej zauważalne są bardzo długo – po pierwszych sesjach do 2 miesięcy, ale po każdym następnym zabiegu ten czas się wydłuża. Po uzgodnionej z kosmetologiem serii zabiegów, należy przeprowadzać je jedynie raz na dwanaście miesięcy. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna dla skóry, a jednocześnie likwiduje także duże włoski z każdej partii ciała.