Zabezpiecz różne powierzchnie powłoką hydrofobową

Woda jest zabójcza dla prawie wszystkich materiałów. Na tkaninach rozwijają się w wyniku jej działania grzyby oraz glony, a te w niedługim czasie sprawiają, że materiał okazuje się się niezdatny do wykorzystania. Równie groźna może być też dla stali – zdecydowania przyspiesza bowiem rdzewienie. To dlatego ważne będzie to, by chronić powierzchnie używanych narzędzi przed jej złym działaniem. Pozwalają na to najróżniejsze środki impregnujące, ale nie wszystkie okazują się skuteczne. Jak więc wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania? Jaka powłoka hydrofobowa okaże się najlepsza? O czym należy pamiętać przy jej wyborze?

Powłoka hydrofobowa – najistotniejszy jest materiał

Jak nietrudno się domyślić, powłoka hydrofobowa musi być przystosowana do surowca, który ma chronić. Inne składniki mają preparaty przeznaczone do metalu, inne natomiast do impregnacji tekstyliów. Szczęśliwie w sklepach znajdziemy wiele najróżniejszych preparatów – od tych chroniących tekstylia, przez powłoki hydrofobowe do drewna, aż po powłoki, które możemy wykorzystywać na przedmiotach ceramicznych. By okazały się skuteczne, musimy rzecz jasna wiedzieć, iż trzeba nakładać je na czyste oraz suche powierzchnie – w przeciwnym razie nie będą wszak efektywne.

Powłoka hydrofobowa – efektywność

Powłoki hydrofobowe produkowane są dziś z innowacyjnych substancji. Najlepiej wybierać produkty stworzone w myśl nanotechnologii – generujące cienkie warstwy substancji, która zatrzymuje wodę. Innowacyjne powłoki hydrofobowe powinny być również w 100% wytrzymałe na wpływ promieni słonecznych, ponieważ wiele zabezpieczanych surowców jest codziennie na nie narażonych. To spowoduje również, iż tekstylia, na które będzie zaaplikowana powłoka hydrofobowa będą chronione przed blaknięciem powstałym wskutek oddziaływania promieniowania UV.