Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – co warto wiedzieć?

Rynek mieszkań w Krakowie jest klasyfikowany jako jeden z najdynamiczniej rosnących w kraju. Nic to zaskakującego – stolica Małopolski jest bowiem drugim co do liczby ludności miastem w Polsce i stale się powiększa. Klienci najchętniej wybierają mieszkania z rynku wtórnego – powodem okazują się nie tylko niskie koszty zakupu, lecz też ich duża dostępność. Mieszkania w Krakowie mają rozmaite ceny – zależne są one od lokalizacji, powierzchni i standardu nieruchomości. W których lokalizacjach jednak wydamy najwyższe sumy? Jakie dzielnice szczycą się szczególnym zainteresowaniem kupujących?

W których dzielnicach są najdroższe mieszkania na sprzedaż w Krakowie?

Wśród czynników wpływających na koszty zakupu mieszkania na sprzedaż w Krakowie największe znaczenie ma lokalizacja. Najmniej kosztowne lokale znajdują się w takich dzielnicach jak Bieżanów czy Dębniki – ceny ich zakupu nie przekraczają 3000 złotych za jeden m2. Najdroższe są zaś w rejonie Starego Miasta oraz Krowodrzy – by kupić tam nieruchomość, musimy przygotować się na wydatek od 4500 zł za jeden metr kwadratowy.

Tanie mieszkania na sprzedaż w Krakowie

Warto pamiętać, że dostępne są metody umożliwiające zminimalizowanie kosztów zakupu mieszkania. Sporej niejednokrotnie prowizji dla biura nieruchomości ustrzeżemy się odwiedzając serwis ominposrednika.pl, za pośrednictwem którego kupimy lokale tak z rynku wtórnego, jak i bezpośrednio od twórcy. Portal przeznaczony jest również dla osób zamierzających sprzedać własne mieszkanie oraz firm deweloperskich.