Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Zajrzyj tutaj jeżeli jesteś zainteresowany ładnymi miejscami w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, toteż zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o najciekawszych zabytkach i planowanych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu odkryjesz?

Żeby przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o wystawach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której ekspresowo odszukają Centra Informacji Turystycznej, pensjonaty, hotele i kempingi, a także galerie i zabytki zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Z kolei dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi zamek na Wawelu, trasy rowerowe czy czar miejscowego folkloru.

Strona o zabytkach w Małopolsce z myślą o zagranicznych podróżników

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych górskich miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niezwykle pomocny dla obcokrajowców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu w Polsce.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego