aktualizowanie wordpressa, wp security

Aktualizacja CMS i wtyczek – o usłudze opieki technicznej WordPress

WordPress, opracowany głównie jako oprogramowanie blogowe, w ciągu kilkunastu lat stał się jednym z najpopularniejszych CMS-ów. Z uwagi na to, że bez trudności można opanować podstawy jego obsługi, a zarazem jest stosunkowo szybki, wykorzystuje się go współcześnie do tworzenia skomplikowanych stron i sklepów internetowych. Jednakże ten system zarządzania treścią może być źródłem kłopotliwych niespodzianek, z tej przyczyny istotną i konieczną usługą staje się utrzymanie WordPressa.

Dlaczego powinno się zlecić utrzymanie WordPressa ekspertowi?

Utrzymanie strony www na najnowszej wersji systemu zarządzania treścią jest bez wątpienia kluczowym warunkiem jej bezpieczeństwa. Często jednak podmioty po postawieniu strony zaniedbują cykliczną instalację nowych edycji CMS-a czy aktualizacji użytkowanych dodatków, przez co wystawiają witrynę na ataki hakerskie czy infekcję przez malware. Oprócz tego, pomimo iż WordPress jest dość nieskomplikowanym systemem zarządzania treścią, jego aktualizowanie może wiązać się z nieoczekiwanymi problemami z poprawnym funkcjonowaniem strony czy sklepu. Wobec tego istotne jest, aby działanie to wykonał zawsze ktoś zaznajomiony z WordPressem, a jeśli nie mamy w przedsiębiorstwie oddziału technicznego, trzeba zlecić aktualizowanie WordPressa zewnętrznemu profesjonaliście.

Do kogo kierowana jest pomoc z zakresu opieki nad stroną?

Usługa opieki nad stroną www to oferta adresowana głównie do użytkowników biznesowych, tak niewielkich jak i większych firm, którym zależy na skutecznym oraz nieprzerwanym działaniu ich strony oraz ochronie jej zasobów i baz danych. Oferta ta pomocna jest również freelancerom oraz blogerom mającym własne strony internetowe. W bazowym oferowanym pakiecie znajduje się pomoc w sporządzeniu kopii zapasowych, likwidowanie skutków ataków hakerskich oraz wykonanie aktualizacji CMS-a. W ofercie bardziej rozbudowanych pakietów dostępne są też wszelkiego rodzaju monitoringi (przykładowo logowań użytkowników, zmian treści oraz zmian wtyczek).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]