Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Sprawdź Himalaje wyprawa na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to niemało czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Przyczyną problemów bywa także samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w te góry. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]