Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Po więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka zajrzyj tutaj.

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie wielu globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych wrażeń bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Turystów przyciągają zwłaszcza niesamowite widoki, zanikające już lodowce, jak również sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga solidnego przygotowania – ze względu na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a zmieniająca się pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 8 godzin dziennie.

Co należałoby wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy także zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby uchroni też właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty, a także korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]