Wioślarz treningowy – ćwiczenia dla całego ciała

W kilku ostatnich latach w Polsce rośnie liczba ludzi zainteresowanych dyscyplinami wodnymi, m. in. wioślarstwo. Warto dostrzec, że nie zawsze są to osoby młode – tymi zainteresowaniami zaraża się także marząca o wysokich rezultatach w tej dyscyplinie młodzież, jak i osoby starsze, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie. Istotne jest jednak , żeby odpowiednio długo ćwiczyć, nim wybierzemy się na jakiekolwiek wyścigi czy treningi w terenie. Nie jest to niewykonalne – wioślarstwo można wszak również trenować w domu przy pomocy wioślarza treningowego.

Co można uzyskać ćwicząc na wioślarzu treningowym?

Pozycje, które się przyjmuje w trakcie wiosłowania, pozwalają na budowanie mięśni oraz prawidłowych nawyków postawy. To jednakże nie wszystko! W czasie używania wioślarza treningowego, musimy używać też górnych partii mięśni, czyli ramion oraz torsu. To znakomite ćwiczenia wysiłkowe, które można porównywać do regularnego ćwiczenia na drążku. Wioślarstwo to dyscyplina zmuszająca do utrzymania prawidłowej postawy – nie jest to jednak recepta na poradzenie sobie z kłopotami z kręgosłupem. Osobom chorującym na skoliozę, kifozę czy podobne wady postawy, którym potrzebna jest regularna gimnastyka, nie poleca się jednak ćwiczeń na tym sprzęcie, ponieważ jest to typowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – możliwość trenowania w zaciszu domowym

Wioślarz treningowy to urządzenie, które dostępne jest w większości klubów fitness, jednakże można również ćwiczyć na nim we własnych czterech ścianach. Ciągnąc za dwa drążki, porusza się siodełko, na którym znajduje się ćwiczący. Tym sposobem imitowane są ruchy, które musi wykonywać wioślarz w normalnych warunkach. Wioślarz treningowy nie kosztuje wiele – ceny wahają w granicach od kilkuset do 2-3 tysięcy złotych i zależą od tego, czy jest to model bez zbędnych gadżetów czy w pełni wyposażony. Warto zauważyć, iż w sklepach internetowych można kupić go nieco taniej niż w sklepie tradycyjnym. Powinno się jednakże bezwzględnie zwracać uwagę, żeby kupić taki sprzęt do ćwiczeń, który ma stosowne atesty. O radę odnośnie dobrania wioślarza treningowego do naszych oczekiwań najlepiej pytać doświadczonych doradców sklepu.