Trening na orbitreku – na co pomoże?

Sprzęty do ćwiczeń umożliwiają łatwe zrzucenie zbędnych kilogramów. Ich plusem okazuje się również fakt, iż dzięki nim można ćwiczyć we własnym mieszkaniu – nie trzeba urządzać treningów na świeżym powietrzu czy każdego dnia chodzić na siłownię. Będzie to naprawdę ważne dla osób, które nie mają dość dużo wolnych chwil, gdyż nierzadko akcesoria tego rodzaju pozwalają na załatwienie w tym samym momencie pozostałych zadań. Nic zatem zaskakującego, iż tego rodzaju akcesoria zyskały spore zainteresowanie na całym świecie – a szczególnie rowery treningowe i orbitrek. Jak jednak one działają? Czemu powinniśmy trenować na orbitreku? Jakie mięśnie można z jego zastosowaniem wytrenować?

Zasada działania orbitreku

Orbitrek, określany również jako maszyna eliptyczna pozwala na zaangażowanie te samych mięśnie, co w przypadku sportowego marszu – a zatem niemal całego ciała. Dlatego bywa on polecany osobom, które chcą szybko schudnąć – pozwala na zrzucenie aż 800 kalorii w czasie godziny, a to jest wynikiem bardziej zadowalającym niż w przypadku pływania czy chodzenia z kijkami. To jednak nie ostatnia dobra strona, jaką posiada orbitrek – świetnie trenuje mięśnie brzucha, dlatego polecany jest pacjentom z dużym brzuszkiem. Zaangażowanie dużych partii mięśni sprawia także, iż orbitrek poprawia wydolność, a już pół godziny ćwiczeń potrafi bardzo polepszyć nastrój.

Orbitrek – w mieszkaniu czy na siłowni?

Z uwagi na swoje różne atuty orbitrek jest obecny w prawie wszystkich siłowniach. Stawiając na częste treningi, powinniśmy jednak przygotować się także na spore opłaty. Z tego powodu bardziej trafionym pomysłem w wielu przypadkach może stać się zakup swojego orbitreku. Na szczęście nie będzie to trudne – takie akcesoria dostępne są w najróżniejszych sklepach. Warto kupić go w internecie – czyniąc tak nie tylko szybciej wyszukamy odpowiedni model, ale również wydamy mniej, bo e-sklepy zwykle proponują przystępniejsze ceny niż stacjonarne.