Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Więcej informacji o trekkingi Himalaje

Chodzenie po najwyższych szczytach utożsamiamy szczególnie z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są zwykle takie kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono bowiem szlaki, z którymi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeżeli oczywiście posiada właściwe akcesoria, tj. kijki gwarantujące przyczepność na stromych nawierzchniach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna będzie również obecność sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W których górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co jest potrzebne?

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę trudnym terenie, co sprawia, że niezbędne stają się narzędzia ułatwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, ponieważ gwarantują stabilizację również na oblodzonych trasach – a na wielu górach spotkać je możemy także wiosną. Na trudnych podejściach przydatny okazuje się także czekan. Do korzystania z obu akcesoriów potrzebne są odpowiednie umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bez ryzyka pokonać trasę.

Najchętniej wybierane szlaki na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie ciekawych szczytów na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla większości turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych górach – krajowi turyści często wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mogą natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam na przykład w okolicach Broad Peak oraz Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]