trekking w dolomitach

Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Miłośnicy czynnego wypoczynku z pewnością znają na pamięć większość tras trekkingowych w naszym kraju zlokalizowanych w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, lecz osoby, które chętnie uprawiają ten typ aktywności z czasem pragną poczuć ponownie ekscytację płynącą z wypraw po nieznanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, skoro można podziwiać oszałamiający krajobraz włoskich Dolomitów?

Cechy włoskich Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą ilością turni, poszarpanych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie całego świata!), nie dziwi zatem, że w pierwszej dekadzie XXI w. trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują wysokie pionowe skalne ściany, wiele urwisk i bardzo strome stoki, wytyczono w nich także niemało bezpiecznych tras, z którymi poradzi sobie większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Brenty – co można zobaczyć podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu bez wątpienia zachwyci przejście przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach zaopatrzonych w liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji, jak również sposobów poruszania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób bardzo wyczerpująca, jednakże jej uczestnicy na pewno zapamiętają ją przez całe życie. W Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimę, chodząc po mniej spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Tre Cime oraz szczyt Averau.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]