Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Jeśli chcesz nabyć sztylpy, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Charakterystyka czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]