Rodzaje butów do jazdy konnej

Chcesz kupić buty jeździeckie? Odwiedź ten adres

Jeździectwo w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie może to dziwić – zwłaszcza, jeżeli weźmie się pod uwagę spore walory tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: polepszenie kondycji, rozwój wszystkich mięśni, a także ćwiczenie dobrej postury. Ponadto ma dobroczynne działanie na samopoczucie: podnosi poczucie odpowiedzialności, niweluje stres i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak by całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy dobrze wybrać strój i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie części albo całej nogi

Odróżnia się 2 podstawowe typy butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Drugie są wyraźnie krótsze, gdyż sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym zapewniają osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając zagrożenie powstawania zadrapań i siniaków. Sztyblety są sporo tańsze, niemniej jednak nabywając je powinno się nie zapominać o tym, żeby wyekwipować się także w ochraniacze nóg – czapsy bądź sztylpy.

Z czego są wytwarzane buty jeździeckie?

W czasie zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na surowiec, z którego zostały one wykonane. Na rynku dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych zamienników. Skóra jest zdecydowanie droga, jednak opłaca się ją wybrać ze względu na większą wytrzymałość i możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Polecane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i błyskawicznie osiąga oczekiwany kształt. Bydlęca skóra wypada trochę gorzej, jakkolwiek jej niewygórowana cena jest znaczną walorem.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]