Ochraniacze dla konia dopasuj do aktywności zwierzęcia

Dowiedz się więcej o ochraniaczach dla konia na horse-trade.pl/pl/c/Ochraniacze-dla-konia/44.

Osoby, które zwykle nie pasjonują się jeździectwem, nieraz są zdziwione, że kończyny koni należy zakrywać stosownymi ochraniaczami. Oferta produktów tego typu jest niesłychanie obszerna i w sprzedaży dostępnych jest kilkadziesiąt ochraniaczy dla koni wytworzonych z różnorodnych tworzyw. To sprawia, iż także problem z ich wyborem miewają niekiedy także wprawni jeźdźcy.

Ochraniacze dla koni – transportowe, ujeżdżeniowe, skokowe

Główną wytyczną do wyboru ochraniaczy, które należy ubrać koniowi, jest rodzaj aktywności, jaką w danej chwili podejmuje zwierzę. Jest kilka rodzajów ochraniaczy: crossowe, rajdowe, transportowe, stajenne, skokowe, ujeżdżeniowe i specjalistyczne, a każde z wymienionych pełni odrobinę inną rolę. Na przykład, funkcją ochraniaczy ujeżdżeniowych jest obniżenie niebezpieczeństwa powstania stłuczeń, urazów, a nawet skaleczeń, które niekiedy zdarzają się podczas ćwiczeń ujeżdżeniowych. Te ochraniacze dobrze pochłaniają dynamikę uderzenia, a jednocześnie dają wsparcie ścięgnom. Z kolei ochraniacze skokowe charakteryzują się mocnym pancerzem skupionym na zakryciu boków i tylnej powierzchni kończyny zwierzęcia, co osłania ją w razie zderzenia z drążkiem przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś zabezpiecza się nogi koni sportowych, które ze względu na uczestnictwo w najrozmaitszych turniejach jeździeckich przemieszczane są cyklicznie po kilkaset kilometrów od stadniny. Powinny one być wykonane z materiałów, które nie będą powodować zadrapań nawet w czasie dalekiej podróży. W sklepach jeździeckich kupisz także kaloszki dla konia, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach ścigających się. Kaloszki osłaniają piętkę koni.

Ochraniacze dla koni – z jakich materiałów się je produkuje?

Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla konia zderzą się z niezwykle szeroką ofertą produktów, różniących się od siebie nie tylko kosztem, ale i materiałem, z których są produkowane. Rzecz jasna, najbardziej ciekawe na pierwszy rzut oka są ochraniacze ze skóry, aczkolwiek wymagają one odpowiedniej dbałości i pielęgnacji po każdym użyciu, inaczej dość szybko przyjdzie nam je wymienić nowe. Inne surowce, z których robi się ochraniacze, to mocny i lekki neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach sprzedawane są również kaloszki produkowane z kauczuku.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]