Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Potrzebujesz więcej informacji o trekkingu? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wypady w góry przybierają wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jednakże za nieraz olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – stopnie trudności

Stopień trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej i minimum elementarnego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużą popularnością cieszą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]