lonża dla konia, lonża jeździecka

Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Lonża jeździecka to akcesorium cyklicznie używane podczas nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakie lonże jeździeckie są dostępne w sklepach? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie poleca się ich szukać?

Lonża dla konia – typy oraz jej zastosowanie

Lonża jeździecka to dość długa lina, zwykle nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie lekcji jazdy i ćwiczenia umiejętności związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, dosiadem, a także trzymaniem wodzy. Konia prowadzi się po zarysie koła, a lonża jest wykorzystywana do korygowania reakcji zwierzęcia. Narzędzie to służy też zawodnikom woltyżerki oraz akrobatom cyrkowym do szlifowania technik i zabezpieczania przeprowadzanych trików. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonżę dla konia wykorzystuje się też w czasie ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji służy do ćwiczenia młodych koni oraz dostarczenia im adekwatnej dawki aktywności.

Lonża dla konia – postaw na asortyment od renomowanych firm

Rozległy wachlarz przyrządów jeździeckich spotkasz w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych sprzedających specjalistyczny oprzyrządowanie w rozważnych cenach. Dostarczają one lonże dla konia od najlepszych wytwórców – takich jak Start, Harrys Horse czy Kerbl. Chcesz kupić lonżę dla konia w czarnym, niebieskimalbo różowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade zapewnia ogromny wybór akcesoriów, które sprostają wymaganiom najbardziej kapryśnych dżokejów. W ofercie obecne są lonże wytworzone m.in. z materiału nylonowego. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowy karabińczyk.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]