Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Skieruj się tutaj, aby zamówić kask jeździecki

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można nabyć 2 typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami, a także pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]