Rower stacjonarny to doskonałe narzędzie dla osób, które nie znajdują chwili na ćwiczenia na zewnątrz, a mimo to zamierzają wypracować zadowalającą kondycję. Jego atuty są podobne do tego, co oferuje nam tradycyjny rower – pomaga poprawić formę oraz wyrzeźbić mięśnie kończyn dolnych czy lędźwi. Oprócz tego nie generuje ryzyka wypadków, można ćwiczyć na nim w każdą pogodę i pozwala na organizowanie treningów zajmujących nawet kilkanaście minut – jeśli, rzecz jasna, używamy go nie na siłowni, a we własnym domu. Nic więc dziwnego, iż jest naprawdę często wybierany.
Rower stacjonarny – który kupić?
W sklepach dostępne są trzy podstawowe rodzaje rowerów stacjonarnych – mechaniczne, na magnes oraz elektromagnetyczne. Mechaniczne wyróżniają się najniższą ceną, ale nietrudno również je zepsuć. Rower stacjonarny z magnetycznie wytwarzanym tarciem będzie trochę bardziej kosztowny, jednak jednocześnie bardziej niezawodny i wygodniejszy. Rowery tego rodzaju są również nierzadko wyposażone w komputer, który pomoże w planowaniu ćwiczeń – rejestruje spalone kalorie, „przebyty” dystans puls oraz pozostałe parametry.
Rower stacjonarny – ile kosztuje
Klubowy rower stacjonarny może być sporym kosztem. Na szczęście w domowych warunkach często nie będzie on potrzebny – bez problemów sprawdzi się model wyposażony wyłącznie w niezbędne funkcje. Podstawowe modele kupimy nawet za mniej niż 300 PLN, a za dwa razy wyższą sumę sprzedawane są modele z komputerem i innymi, pomocnymi dodatkami.