Tania i skuteczna reklama – druk plakatów

Mimo pojawienia się rozmaitych form promocji online, tradycyjne sposoby stale okazują się naprawdę efektywne. Zwłaszcza jeśli chodzi o wydarzenia takie jak festiwale, ponieważ plakaty potrafią ściągnąć wielu gości. To dlatego druk plakatów wciąż cieszy się ogromnym uznaniem, a żadna impreza nie może poradzić sobie bez promocji na ścianach. O jakich rzeczach jednak wiedzieć planując akcję stosującą afisze? Jak je projektować? Komu zlecić ich druk? Gdzie je wieszać?

Co poza drukiem plakatów?

Zanim zlecimy komuś druk plakatów, warto oczywiście odpowiednio je przygotować. Poster musi przyciągać wzrok ewentualnego gościa wydarzenia, zatem jego stworzenie powinniśmy powierzyć sprawdzonemu plastykowi. Pamiętajmy również, że gość imprezy nie będzie długo na niego się wpatrywał – muszą zatem znaleźć się tam różne najważniejsze informacje, natomiast jego forma musi być prosta. Już po opracowaniu należy zwrócić się do przedsiębiorstwa oferującego druk plakatów. Nie kierujmy się tylko kosztami – zwróćmy także uwagę na jakość farby i używanych arkuszy papieru.

Druk plakatów – jak sprawić, żeby przyniosło skutki?

Dla powodzenia kampanii reklamowej ważny będzie nie tylko druk plakatów w dobrej drukarni , ale też ich właściwa dystrybucja na ulicach. Powinniśmy stawiać na te miejsca, w których przebywa więcej ludzi – łatwiej dostrzegą wówczas dany plakat. Unikajmy poza tym ścian, na których zabroniono wieszania plakatów – zostaną szybko ściągnięte, przez co mniej osób poinformujemy o organizowanej imprezie. Pamiętajmy również o karach finansowych, które wiążą się ze złamaniem przepisów.