Jak wygląda druk banerów?

Banery są wymieniane wśród najsolidniejszych form promocji outdoorowej. Zwykłe postery nie zdają egzaminu w kontakcie z wilgocią – papier, z jakiego zostały wyprodukowane, prędko bowiem nasiąka, a farba się zmywa. Banery reklamowe tych wad nie wykazują, gdyż do ich zrobienia służą wytrzymałe na wodę surowce, na przykład PCV. Nic więc dziwnego, iż są one chętnie używane przez najróżniejsze marki – zarówno te największe, jak i działające jedynie na rynku regionalnym. Jak więc przebiega druk banerów reklamowych? Komu go powierzyć?

Sposoby druku banerów

Solidność banerów reklamowych okazuje się w ogromnym stopniu efektem zastosowania właściwych technologii druku. Zazwyczaj stosowany jest druk solwentowy, którego zaletą jest odporność na działanie warunków pogodowych. Wytrzymałość na działanie światła słonecznego gwarantuje poza tym technika naświetlania barwników z wykorzystaniem promieni UV. Duże znaczenie ma również surowiec, na którym zostanie nadrukowany wzór – koniecznie powinien być wytrzymały na wodę czy pęknięcia. Z tego względu wykorzystywane są między innymi różne rodzaje polichlorku winylu i odpowiednie siatki.

Druk banerów – której firmie zlecić?

Jak łatwo się domyślić, druk banerów wymaga zastosowania odpowiednich surowców oraz specjalistycznego sprzętu. Powinniśmy więc powierzyć go sprawdzonej firmie – jedynie w ten sposób będziemy mieli gwarancję, iż zamówione banery będą przygotowane na odpowiednim poziomie i nie zniszczą się w ekstremalnych warunkach. W drukarniach proponujacych druk banerów nierzadko mamy też szansę zamówić opracowanie ich wzorów.