Czym jest raport danych pozafinansowych?

Na www.pracowniaregister.pl/raporty/ uzyskasz kompleksową pomoc fachowców w dziedzinie sporządzania raportu danych pozafinansowych

Raporty danych pozafinansowych są coraz chętniej tworzone przez różne firmy. Na ich opracowanie najczęściej decydują się wiodące korporacje – publiczne koncerny oraz światowe holdingi, jednak docenia się je również w nieco mniejszych przedsiębiorstwach. Najczęściej spotykanym rodzajem raportu danych pozafinansowych jest CSR, a więc raport odpowiedzialności socjalnej. Z danych, jakie w nim znajdziemy możemy wyczytać między innymi jak rozkładają się proporcje kobiet i mężczyzn na najważniejszych stanowiskach decyzyjnych, jak ważna jest dla firmy przyroda i w które kampanie charytatywne lokuje środki. Czemu jednak warto opracować raport danych pozafinansowych? O czym wiedzieć przy jego wydaniu, aby dał oczekiwane skutki?

Czemu opłaca się opracować raport danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych dobrze zdecydować się w szczególności ze względu na wizerunek przedsiębiorstwa. Wydając raport CSR tworzymy wizerunek firmy zaangażowanej, co ma wpływ tak na zwiększenie liczby kontrahentów, jak i brak trudności z przyznaniem późniejszych dotacji. Raport danych pozafinansowych także umożliwia stworzenie związków z miejscowymi społecznościami oraz władzami, co jest niezwykle istotne dla wszystkich firm – tak lokalnych przedsiębiorstw, jak i ogólnoświatowych holdingów.

Publikacja raportu danych pozafinansowych

Stworzenie raportu danych pozafinansowych da spodziewane skutki jedynie wówczas, kiedy jego wyniki wydamy w przystępnej wizualnie formie. Dlatego po opracowaniu danych, warto powierzyć przygotowanie publikacji raportu doświadczonej agencji graficznej. Przez to ewentualni klienci szybko wyszukają wszystkie informacje, a to w dużym stopniu rzutuje na ich opinie o firmie. Nie zapominajmy także, iż raport danych pozafinansowych będzie częścią strategii formowania wizerunku marki – powinien więc nawiązywać do publikowanych przez nią materiałów reklamowych.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]