Wypoczynek w Livigno – narty we Włoszech

W ostatnich latach narciarstwo zaczęło cieszyć się wielką popularnością w naszym kraju . Jazdę na nartach uwielbiają zarówno dzieci, jak i osoby o wiele starsze. Aktualnie coraz więcej osób stawia na wyjazd na urlop zimowy poza granice naszego kraju. Pośród popularnych przez narciarzy miejscowości znajduje się włoskie Livigno.

Narty we Włoszech – z jakiego powodu właśnie Livigno?

Włochy to urokliwe i bardzo urozmaicone państwo, które ma mnóstwo do zaproponowania turystom. Livigno położone jest w Lombardii będącym jednym z bardziej malowniczych włoskich terenów. Ośrodek narciarski położony jest na wysokości tysiąca ośmiuset metrów nad poziomem morza, a turyści mogą skorzystać tam z ponad 30 wyciągów dla narciarzy. Szlaki cechują się zróżnicowanym stopniem trudności, co umożliwia każdemu narciarzowi na znalezienie stoku doskonale pasującego do posiadanych możliwości oraz umiejętności. Wielkimi atutami Livigno są występujące często opady świeżego śniegu i mocno nasłonecznione stoki. W konsekwencji warstwa śniegu utrzymuje się na stokach nawet przez 9 miesięcy w ciągu roku. Walorem kurortu dla narciarzy w Livigno jest też wyjątkowo rozbudowana – a przy tym bardzo nowoczesna – infrastruktura narciarska, co ma istotny wpływ na komfort narciarzy.

Narty we Włoszech – co Livigno ma do zaoferowania zapalonym narciarzom?

Ci, którzy uwielbiają jeździć na nartach mogą postawić na kupienie skipassu. Jest to karnet zniżkowy, który umożliwia kilkakrotne korzystanie z wyciągów narciarskich. Poza tym, turyści mieszkający w niektórych ośrodkach mogą liczyć na dodatkowy upust, co znacznie obniża wydatki. Urlop połączony z szaleństwem na trasach narciarskich w Livigno to rewelacyjny wybór dla osób, które poszukują doskonale przygotowanych stoków, tras o ogromnym zróżnicowaniu, świetnej infrastruktury i wielkiej ilości śniegu. Nie ma wątpliwości, że urlop spędzony w Livigno będzie niezwykle udany i zapewni niezapomnianych wrażeń.