Free ski – czemu warto zamówić?

Wyjazd na narty niewątpliwie nie może być jednym z najmniejszych kosztów w roku. Z uwagi na fakt, że mała część z czytelników mieszka blisko kurortów, w których da się jeździć na nartach, w koszty powinniśmy doliczyć koszty dotarcia w góry oraz zakwaterowanie, które przecież w obleganych przez narciarzy miejscowościach z pewnością okażą się wysokie. Sporym kosztem są też karnety na kolejne stoki czy wykupienie skipassa, który uprawnia do jazdy na różnych trasach w pobliżu. Dobrze więc pamiętać, iż planując wyjazd w tygodniach poza szczytem zimy opisane koszty można znacząco zmniejszyć. W jaki sposób? Wykupując pakiet w stylu free ski.

Oferty urlopów free ski

Free ski to pakiety, które, jak przed momentem napisaliśmy, pojawiają się poza szczytem sezonu – a więc w pierwszych oraz końcowych tygodniach. Dlaczego są tak opłacalnym wyjściem? Z uwagi na to, iż kupujący tego typu oferty turyści wydają pieniądze wyłącznie na wynajem domku oraz dojazd na miejsce – skypass dający prawo do korzystania z okolicznych tras jest zaś bezpłatny. W zależności od typu pakietu, jesteśmy w stanie w ten sposób ograniczyć koszty ponoszone w związku z wyjazdem od 10 do aż 50% procent, a to dla narciarzy bez grubego portfela będzie przecież wielkim plusem.

Free ski – gdzie jest popularne?

Mimo że oferty typu free ski dostępne są na całym świecie (nawet w Tatrach), najczęściej wybierane są przez narciarzy jeżdżących we Włoszech. Wśród regionów, gdzie ofert free ski sprzedawanych jest szczególnie dużo jest Val di Fassa, gdzie turyści mogą jeździć na którymś z 9 obszarów. Oprócz tego free ski można wykupić w Val di Fiemme, które słynie ze wspaniałych krajobrazów i różnorodności tras narciarskich. Trzecim nierzadko pojawiającym się w ofertach free ski miejscem jest Val di Sole. Turyści mogą liczyć tu na tak intrygujące widoki i fenomenalne stoki, jak i często występujące wody geotermalne.