Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Tutaj poznasz aktualną ofertę skitur.

Większość turystów wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam najczęściej jedynie po to, by oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednakże nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego relaksu w góralskim domu i sporadycznego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno w trakcie stosunkowo wyczerpujących, a zarazem przynoszących sporo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich nart oraz butów.

Gdzie jeździ się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są niewątpliwie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie świetnie dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypadów organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam wspaniałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z tras okaże się dostosowana do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na poradę organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]