Aktywny wypoczynek zimą – apartamenty we Włoszech

Italia od dawna jest jednym z najchętniej wybieranych przez turystów państw Starego Kontynentu. Rzecz jasna nie powinno to dziwić, bo mnogość włoskich atrakcji sprawia, że kraj ten jest wymieniany wśród najlepszych krajów na urlop – i to niezależnie od tego, jakie są upodobania odwiedzających. Na pewno nie będą zawiedzeni miłośnicy zabytków, których w Italii jest wyjątkowo sporo i ci, którzy preferują unikatowe widoki, bowiem Włochy znane są z cudownych Alp, malowniczych miasteczek i gorących mórz. Gdzie zatem udać się na wakacje do Italii? Jak zaplanować wyjazd do tego zakątka świata? I, co najważniejsze, gdzie rezerwować apartamenty we Włoszech?

W jakich regionach wynająć apartamenty we Włoszech

Sporym uznaniem wczasowiczów przyjeżdżających do Włoch cieszy się Riwiera Wenecka. Jej kluczowe miejscowości to rzecz jasna Wenecja, a poza tym – Caorle znane z barwnych kamieniczek, zabytkowe Cavallino, dość nowe Lido Altanea, słynące z licznych galerii Jesolo oraz wypoczynkowe Bibione. Planując wczasy we Włoszech warto również zastanowić się nad Lombardią leżącą na granicy ze Szwajcarią, znaną z kościołów Mediolanu i Bergamo, a oprócz tego niezwykłych tras zjazdowych. Pisząc o Italii nie możemy zapomnieć też o Toskanii, której symbolami są wieża w Pizie, piękne plaże i Siena, jak również wiejskie krajobrazy.

Apartamenty we Włoszech – jak wynająć?

Planując urlop we Włoszech nie możemy oczywiście zapomnieć też o zapewnieniu sobie wygodnych noclegów. Na szczęście nie będzie to problematyczne, gdyż w sieci wyszukamy mnóstwo tego typu ogłoszeń. Do dyspozycji mamy między innymi miejsca w hostelach, pensjonatach lub komfortowe apartamenty we Włoszech. Ta ostatnia opcja będzie doskonała dla turystów ceniących sobie wygodę. Naprawdę istotne będzie także to, iż decydując się na ofertę biur podróży często zapłacimy mniej niż kiedy organizujemy wypad samodzielnie.