Zatrudnij profesjonalistę – pielęgnacja drzew nie jest prosta

Parki w przestrzeni miejskiej wymagają wyjątkowej pielęgnacji – drzewa trzeba co jakiś czas przycinać, a te, które niszczą nawierzchnię dróg, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać parki w znakomitej formie i czy wynajęcie profesjonalnej firmy jest konieczne? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Zobacz nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – zdecyduj się na częste kształtowanie koron

montaż wiązań statycznych, rozdrabnianie gałęzi, cięcia standardowe – wszystkie te czynności przyczyniają się do poprawy estetyki terenu zielonego, jak również bezpieczeństwa osób przechadzających się po nim. Częste przycinanie młodych drzew zapewnia wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo rodzi więcej owoców. O bardziej dojrzałe nasadzenia także trzeba się troszczyć – martwe gałęzie powinno się cyklicznie przycinać, a wówczas drzewa będą prezentowały się nienagannie. Wycinka jest niezbędna wtedy, gdy korony drzewa utrudniają widoczność. Interwencja specjalistycznej firmy jest niezastąpiona także po wichurach, kiedy zachodzi obawa, że uszkodzone drzewa mogą się złamać.

Pielęgnacja drzew – zdaj się na pomoc doświadczonych fachowców

Polskie prawo ewoluuje. Wiele formalności zostało zniesionych, jednak sama pielęgnacja parków jest procesem skomplikowanym. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny także do usunięcia pozostałości po nich. Wówczas warto zwrócić się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się karczowaniem drzew. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycięciu drzewa. Specjalne ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można z kolei wykorzystać np. jako biopaliwo.