Zakładanie trawników w reprezentacyjnych miejscach

Założenie trawnika na działce nie sprawi nam większych problemów – także, jeżeli nasze ogrodnicze umiejętności nie są wystarczające. Problemy na pewno pojawią się jednak, jeśli niezbędne okaże się zakładanie trawników o dużej wielkości i zlokalizowanych w najważniejszych miejscach – m. in. w pobliżu przedszkoli, przed ogólnodostępnymi budynkami albo na placach miast. Podobne trawniki muszą bowiem doskonale się prezentować i poradzić sobie z nawet naprawdę intensywnym użytkowaniem. Zakładanie trawników warto więc powierzyć specjalistom i otrzymać gwarancję, że efekty będą zadowalające. O czym więc powinniśmy wiedzieć przy wyborze firmy oferującej takie usługi?

Zakładanie trawników a rodzaje traw

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników stosują różne rodzaje traw – z rolki oraz wysiewu. Oba mają odmienne plusy i minusy. Te wspomniane na początku wykorzystywane są w szczególności w czasie zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich plusy to zwłaszcza bezproblemowy montaż (również na skarpach) oraz natychmiastowo widoczne efekty, jak również odporność na wilgoć oraz chłód. Trawniki z nasion będą natomiast znacznie tańsze od tych z darni (dzięki czemu świetnie nadają się do wykorzystywania na sporych powierzchniach) oraz potrzebują mniej angażującej opieki.

Zakładanie trawników – akcesoria oraz umiejętności

Jak nietrudno stwierdzić, zakładanie większych trawników w ważnych punktach wymaga dużej wiedzy i wykorzystania odpowiednich maszyn (między innymi spychaczy czy siewników) oraz materiałów. Dlatego zanim postawimy na usługi danej firmy, dokładnie rozważmy wszelkie za i przeciw. Koniecznie dowiedzmy się, jakim sprzętem dysponują jej specjaliści i czy mają wystarczające umiejętności. Dobrym rozwiązaniem okaże się też wyszukanie komentarzy dotyczących przedsiębiorstwa w sieci – być może unikniemy w ten sposób niemiłych niespodzianek.