Zakładanie i utrzymanie trawników – praktyczne porady

Zadbany trawnik wygląda elegancko i wspaniale komponuje się z całością posesji. Na rynku istnieją przedsiębiorstwa, które kompleksowo zajmują się dbaniem o trawniki. Komu dedykowana jest ich oferta i jakie usługi wykonują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – mietlica górska i Poa trivialis

Firmy zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. urzędy, firmy prywatne, zarządy zieleni miejskiej czy ogrody pałacowe, które posiadają wielkie areały przestrzeni. Do obsiania trawnika używa się wiele gatunków roślin, wśród których wyróżnia się kostrzewę czerwoną kępową, Lolium perenne czy Poa pratensis. Coraz częściej wykorzystywana jest też trawa rozkładana, która zapewnia błyskawiczne rezultaty. Co wybrać – trawniki siane czy rozkładane? Wybór powinien zależeć od oczekiwanych efektów, wielkości powierzchni oraz specyfiki posesji. Gatunki z rolki sprawdzają się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – zwalczanie mchów i skaryfikacja

Podmioty zajmujące się dbaniem o trawniki używają nowoczesnych narzędzi, które pomagają wykonać wszystkie prace. Zaliczamy do nich m. in. siewniki, kosiarki samojezdne, koparki oraz wiele innych funkcjonalnych urządzeń. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników przebiegają zdecydowanie sprawniej. Niezwykle ważne jest także nawadnianie trawnika, które często odbywa się za pomocą specjalistycznych urządzeń. Firmy zajmujące się zakładaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który stracił piękny wygląd wskutek czynników zewnętrznych, jak np. śnieg lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można skaryfikację, odchwaszczenie czy nawożenie, trawnik znowu wygląda pięknie.