Podłoża ogrodnicze – poradnik

Prace ogrodnicze wymagają stosowania odpowiednich produktów, które pozwolą wyhodować bujną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – ziemia kompostowa i piasek

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli pozyskać zachwycające rośliny, dlatego bardzo istotne jest dobranie najlepszych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów substratów ogrodniczych, które zapewnią maksymalne efekty. Niektóre gatunki roślin wymagają specyficznych warunków – wówczas zalecane jest zapewnienie im środowiska zbliżonego do naturalnego. Mieszanki dostępne na rynku tworzą np. keramzyt, minerały sztuczne, torf, ziemia wrzosowa. Ziemie różnią się od siebie skalą zasadowości, zawartością składników mineralnych i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – uprawiaj macierzanki, rozchodniki i zioła

Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest obecnie bardzo popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością, musisz dopasować odpowiedni substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do dużych roślin. Na dachu intensywnym można uprawiać także krzewy. Wymaga on niesamowitej pielęgnacji i nie może być zastosowany wszędzie. Przeszkodą do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. Natomiast substraty ekstensywne są stworzone do hodowania sucholubnych roślin, takich jak rozchodniki, smagliczki i zioła. Chcesz hodować rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Postaw na substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych dachach.