Kompleksowe zakładanie ogrodów

Przydomowy ogród to nie tylko miejsce relaksu. To przecież także źródło ekologicznych jarzyn, cudownych róż czy bratków oraz pachnących przypraw. Żeby jednak nasz ogród pełnił każdą z tych funkcji, powinien być nie tylko zadbany, ale też odpowiednio zaprojektowany – a to ostatnie zadanie potrafi spowodować wiele trudności. Dobrze zatem zrobimy, powierzając zakładanie ogrodów zawodowcom.

Trudne zakładanie ogrodów

By ogród wyglądał ładnie zarówno latem, jak i jesienią, niezbędne okaże się jego prawidłowe obsadzenie. Zakładanie ogrodów to więc konieczność niemałej wiedzy na temat specyfiki rozmaitych roślin i doświadczenia w projektowaniu – a bez kierunkowego wyszkolenia, bardzo ciężko jest dobrze wykonać takie zadanie.

Zakładanie ogrodów – kto to wykona?

Wyszukanie firmy, której zlecimy zakładanie ogrodów nie będzie problematyczne. Dobrze zrobimy, jeśli poszukiwanie rozpoczniemy w internecie – używając Google, szybko wyszukamy przynajmniej parę firm z naszej okolicy, które oferują usługi ogrodnicze. Przed decyzją o skorzystaniu z oferty konkretnego zleceniobiorcy powinniśmy jednak przeczytać w sieci komentarze na jego temat – nie odczujemy dzięki temu niemiłych niespodzianek.

Ile zapłacimy za zakładanie ogrodów

Koszty opisywanych usług są bardzo różne. Zagrabienie 1 m2 gruntu to koszt około jednego złotego, jednak za przygotowanie trawnika zapłacimy już ponad 10 zł za metr. Najbardziej kosztowne będzie zaś przetransportowanie gleby – kosztuje nawet sto PLN za metr.