Szkolenie z rozwoju osobistego dla przyszłych trenerów

Rozwój osobisty przeżywa obecnie prawdziwy renesans. Ciągle powstają nowe szkoły, których słuchacze mogą w końcu uwolnić drzemiący w sobie potencjał. Jak przebiega szkolenie z rozwoju osobistego i dlaczego cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem?

Szkolenie z rozwoju osobistego – dla kogo są przeznaczone

Tak zwane kompetencje miękkie, takie jak empatia, komunikatywność czy motywacja są bardzo cenione nie tylko na rynku pracy, ale również w codziennych kontaktach międzyludzkich. Mają one ogromne znaczenie – porównywalne ze zdolnościami twardymi, takimi jak kwalifikacje zawodowe i obsługa specjalistycznych programów. Często nawet przesądzają o sukcesie na rynku pracy. Właśnie dlatego tak wiele osób zapisuje się na szkolenia z rozwoju osobistego. Na rynku pojawiają się także kursy dedykowane samym szkoleniowcom, które pozwalają uzyskać fachową wiedzę, a także certyfikat PTP. Podczas szkoleń poruszane są zagadnienia takie jak proces grupowy oraz trening zadaniowy, co szczególnie przydaje się w codziennej pracy trenera.

Szkolenie z rozwoju osobistego – jak przygotować się do pełnienia funkcji mentora

Profesjonalne kursy dla trenerów zapewniają najlepsze przeszkolenie do wykonywania tego zawodu. W trakcie szkolenia trenerzy wykorzystują przeróżne metody, na przykład dramę, case study czy gry grupowe, dzięki czemu praca słuchaczy jest zdecydowanie bardziej efektywna. Nowatorskie modele nauczania gwarantują, że nauczysz się nie tylko budowania relacji, ale również świetnie odnajdziesz się w zawodzie coacha. Szkolenie z rozwoju osobistego pomoże Ci także opracować unikatowy styl, zainteresuje potencjalnych kursantów. Nie bez znaczenia jest również nawiązanie kontaktów ze środowiskiem trenerskim. Po szkoleniu otrzymasz pełen pakiet materiałów trenerskich, który na pewno przyda się w praktyce.